PRIBINA CUP 2018 WINNERS

20M
2SEAT
photo Wolfgang Janowitsch & Thomas Leitgeb
Austria
Arcus
1648 pts.
CLUB photo Michal Lešinger
Czech Republic
ASW 19
1380 pts.
15M photo Tomasz Hornik
Poland
Diana 2
1715 pts.
OPEN photo Łukasz Wójcik
Poland
JS 1/18m
1598 pts.

FAI International Pilots Rankings

FAI

PARTNERS & SPONSORS

Nitra

SHMU

DG

swan

aeropro

naviter

SeeYou

PILOT STATUS LIST

 

In the table below you can watch competitors' flying statuses as well as statuses of their IGC files. All in real-time.

DATE

Select date:

TABLE FILTER

Select pilots by class (ordered by name): CLUB 15M 20M Multi-Seat OPEN ALL

Select pilots by task status (ordered by name): DNS FLYING HOME OUTLANDED ALL

PILOT LIST

- ALL Classes - ALL Task statuses
No. Name Surname Country Contest No. Class Task Status IGC Status
1 Christoph Ackermann CHE AW 15m
2 Paul Altrichter AUT AK Club
3 Weidlich Andre DEU YA 20m Multi-Seat
4 Mike Bauer DEU YL Open
5 Zdzislaw Bednarczuk POL B52 Open
6 Miroslav Belianský SVK TC 15m
7 Marcin Bernaszuk POL DW Club
8 Till Berthold DEU S2 Open
9 Wolli Beyer DEU YYY Club
10 Adam Bialy POL TBD Club
11 Marek Biały POL W Club
12 Kamil Bojarski POL T5 Club
13 Max Böswald DEU FES Open
14 Simon Briel DEU H1 20m Multi-Seat
15 Pascal Brunner CHE PB 15m
16 Hans Buhlmann DEU ES 20m Multi-Seat
17 Igor Čech SVK ZI Club
18 Aldo Cernezzi ITA DU 15m
19 Roelof Corporaal NLD WO 20m Multi-Seat
20 Adam Czeladzki POL POL 20m Multi-Seat
21 Wiktor Czubski POL IDK 15m
22 Werner Danz CHE BT Open
23 Jeppe de Boer NLD 2T 20m Multi-Seat
24 Heimo Demmerer AUT OD Open
25 Johannes Dibbern DEU D3 Open
26 Bogdan Dorozko POL 29L Open
27 Ondrej Dupal CZE GO Open
28 Maximilian Ebert DEU PM Club
29 Paul Emmerich DEU ISP 20m Multi-Seat
30 Balazs Endrodi HUN FH Club
31 Nils Fecker DEU 70 15m
32 Gerrit Feige DEU ILM Club
33 Ales Fink SVN KO Club
34 Michael Fischer DEU V8 20m Multi-Seat
35 Tibor Fratrik SVK GI 15m
36 Jan Gevald DNK MF 20m Multi-Seat
37 Kai Glatter DEU YE Open
38 Pawel Glowacki POL J7 Club
39 Philip Goralski DEU IYB 20m Multi-Seat
40 Zbigniew Gorecki POL C1 Club
41 Łukasz Grabowski POL RP 15m
42 Moritz Habschied DEU OM 15m
43 Hannu Halonen FIN 3W Open
44 Péter Hársfalvi HUN AAD Open
45 Florian Heilmann DEU 9 Club
46 Jan Hertrich DEU EO Open
47 Felix Hoffmann DEU 6X Club
48 Tomasz Hornik POL II 15m
49 Miloš Horvát SVK BA6 Club
50 Petr Hotový CZE IGC Open
51 Mirek Izydorczak POL SP Club
52 Wolfgang Janowitsch AUT 3 20m Multi-Seat
53 Piotr Jarysz POL BB 15m
54 Braňo Jesenský SVK J Open
55 Philip Joens DEU AP 15m
56 Juraj Jurovic SVK 2X 20m Multi-Seat
57 Martin Jurovic SVK J2 Club
58 Adam Kacvinský SVK BA4 Club
59 Christoph Kahler DEU NW1 15m
60 Christoph Kalcher AUT CK Club
61 Laszlo Kapuy HUN GE Open
62 Adam Kapuy HUN GJ Club
63 Sandi Kavalič SVN SM Club
64 Sebastian Kawa POL D Open
65 Wilhelm Klomp DEU NW2 15m
66 Christoph Koch AUT JB Club
67 Sven Kolb AUT ZF Open
68 Aleš Kovač SVN C Club
69 Jan Kovalčík SVK OI Club
70 Petr Krejčiřík CZE Z Open
71 Radek Krejcirik CZE AX 15m
72 Wojciech Kubiak POL W07 Club
73 Viliam Kubovčík SVK VV Open
74 Stefan Langer DEU SL Open
75 Philipp Lauer DEU OLC 15m
76 Sandor Laurinyecz HUN HUN 15m
77 Michal Lešinger CZE LL Club
78 Karsten Leucker DEU CX 15m
79 Michał Lewczuk POL IM Club
80 Sorin Lingureanu ROU ZR Open
81 Kevin Lippold DEU FR Club
82 Jernej Lokovšek SVN JL Open
83 Natalie Luebben DEU 31 Open
84 Ulrich Luta DEU ZU Club
85 Artur Łończuk POL KM Club
86 David Mach CZE 0 Club
87 Vytautas Maciulis LTU 77 Open
88 István Magyar HUN PBI Open
89 Kamil Marczuk POL TBC Club
90 Roman Mracek CZE 1 Open
91 Mathias Muench DEU MU Open
92 Gabor Nagy HUN 3B Club
93 Henning Nielsen DNK L Open
94 Ivan Novak CZE IX Club
95 Dana Novakova CZE XXX 15m
96 Tobias Pachowsky DEU IGP Club
97 Konrad Partyka POL LU Club
98 Jan Pavlik CZE JW 15m
99 Martin Picka CZE BU Club
100 Juliusz Pieniążek POL Y 15m
101 Jonas Pitschen CHE UB 15m
102 Sebastian Pöchlauer AUT KG 15m
103 Mark Polajžar SVN LX Club
104 Samuel Posluch SVK BM 15m
105 Miha Premrl SVN P9I Club
106 Boštjan Pristavec SVN 7 Open
107 Patrick Puskeiler ROU ALB 15m
108 Luka Ranđelović SVN XX Club
109 Carsten Rasmussen DNK DI Open
110 Tomas Rendla CZE EY 20m Multi-Seat
111 István Réti HUN IR 15m
112 Željko Roškar SVN JR Open
113 Krzysztof Rycerz POL X1 Club
114 Nik Šalej SVN XD Open
115 Andreas Sandhöfner LUX AY Open
116 Marek Sawczuk POL SB Club
117 Hauke Schmoranzer DEU P9 Club
118 Lukas Schneeberger AUT I 15m
119 Rene Schoenmann CHE XXJ Open
120 Edmund Schuller SVK ZS Club
121 Alexander Schütz DEU AI Open
122 Martin Schwab AUT FUN 15m
123 Miguel Schwan AUT MM 20m Multi-Seat
124 Anton Sibanc SVN EM Open
125 Robin Sittmann DEU MA Open
126 Jedrzej Sklodowski POL VVI 15m
127 Martynas Slizys LTU CG Club
128 Karol Staryszak POL PES Open
129 Milan Surovčík SVK EL Club
130 Dominik Süß DEU ULI Club
131 Václav Svoboda CZE 301 Open
132 Botond Szabadfi HUN AB 20m Multi-Seat
133 Andrius Tamulenas LTU H8 15m
134 Klara Teichmannova CZE LY Club
135 Robert Toth HUN PI Club
136 Tapio Tourula FIN NIT 20m Multi-Seat
137 Mark Travner SVN CE Club
138 Hana Trešlová CZE TBA 15m
139 Jana Trešlova CZE XY 15m
140 Markus Uhlig DEU M4 Club
141 Niklas Unterrainer AUT 8F Club
142 Richárd Vajda HUN BAS Club
143 Ambrus Vancso HUN AV 15m
144 Jana Vepřeková CZE W8 15m
145 Jože Verdev SVN DZ Open
146 Jeroen Verkuijl NLD APU Open
147 Marko Virtanen FIN SI 15m
148 Jan Viskot CZE BA 15m
149 Uwe Wahlig DEU SN Club
150 Michael Wisbacher DEU M1 15m
151 Łukasz Wójcik POL P Open
152 Wojciech Wojtaczka POL LOT 15m
153 Mindaugas Zaliukas LTU M7 Open
154 Wolfgang Zimmermann AUT GI 15m