PRIBINA CUP 2019 WINNERS

20M
2SEAT
photo Simon Briel & Enrique Levin
Germany
Duo Discus
2977 pts.
CLUB photo Mark Travner
Slovenia
DG 300
3322 pts.
15M photo Tomasz Hornik
Poland
Discus 2a
3272 pts.
OPEN photo Sebastian Kawa
Poland
Diana 3 FES
3406 pts.

FAI International Pilots Rankings

FAI

PARTNERS & SPONSORS

SHMU

DG Flugzeugbau

Aeropro

navITer

Penzion u krba

PILOT STATUS LIST

 

In the table below you can watch competitors' flying statuses as well as statuses of their IGC files. All in real-time.

DATE

Select date:

TABLE FILTER

Select pilots by class (ordered by name): CLUB 15M 20M Multi-Seat OPEN ALL

Select pilots by task status (ordered by name): DNS FLYING HOME OUTLANDED ALL

PILOT LIST

- ALL Classes - ALL Task statuses
No. Name Surname Country Contest No. Class Task Status IGC Status
1 Svend Andersen DNK CT Open
2 David Bauder DEU DS 15m
3 Zdzislaw Bednarczuk POL JS3 Open
4 Lukas Benedikt SVK LB Open
5 Marcin Bernaszuk POL DW Club
6 Till Berthold DEU BW4 20m Multi-Seat
7 Wolli Beyer DEU 5B 15m
8 Lukas Blattmann DEU IYB Open
9 Rudolf Boštjan SVN P9 Club
10 Pascal Brunner CHE ST 15m
11 Hans Buhlmann DEU ES 20m Multi-Seat
12 Wiktor Czubski POL JB Club
13 Werner Danz CHE BT Open
14 Heimo Demmerer AUT OD Open
15 Johannes Dibbern DEU 20 20m Multi-Seat
16 Wojciech Domanski POL WW Club
17 Juraj Dudas SVK TBD Club
18 Maximilian Ebert DEU CZ Club
19 Balázs Endrődi HUN FH Club
20 Nils Fecker DEU VV 15m
21 Aleš Fink SVN KO Club
22 Robin Foerster DEU RF Club
23 Frane Franic HRV HR3 Club
24 Johan Frey DNK NG Club
25 Franco Fritzsch DEU H5 Open
26 Alexander Fust DEU WJ Open
27 Jan Gevad DNK MF 20m Multi-Seat
28 Pawel Glowacki POL J7 Club
29 Philip Goralski DEU MD Open
30 Martin Grošelj SVN M9 Club
31 Moritz Habschied DEU MO 15m
32 Florian Heilmann DEU BF Open
33 Bruno Herencic HRV BH 15m
34 Tomasz Hornik POL PL Open
35 Petr Hotový CZE IGC Open
36 Robert Hriberšek SVN TR Club
37 Wolfgang Janowitsch AUT WO Open
38 Piotr Jaszczuk POL JAY Club
39 Martin Jurovic SVK 2X 20m Multi-Seat
40 Horst Kammerer DEU WD 20m Multi-Seat
41 Nuutti Kankare FIN KX 15m
42 Mark Käppeli CHE 1 20m Multi-Seat
43 Laszlo Kapuy HUN GE 15m
44 Sandi Kavalic SVN SM Club
45 Sergey Klyuev MDA SK 20m Multi-Seat
46 Maciej Kowalski POL SO Club
47 Anton Krajnc SVN MC Club
48 Uroš Krašovic SVN EM Open
49 Radek Krejcirik CZE ZF Open
50 Jan Kretzschmar DEU JK 15m
51 Karel Krobath AUT Q Open
52 wojciech Kubiak POL W07 Club
53 Stefan Langer DEU 000 Club
54 Philipp Lauer DEU CP 15m
55 Michal Lešinger CZE LL Club
56 Enrique Levin DEU FL 15m
57 Jernej Lokovšek SVN NL Open
58 Natalie Luebben DEU 31 Open
59 Ulrich Luta DEU ZU Club
60 Andreas Lutz AUT A Open
61 Artur Łończuk POL KM Club
62 Wójcik Łukasz POL P Open
63 David Mach CZE 0 15m
64 Istvan Magyar HUN PB Open
65 Berginc Miha SVN BER Open
66 Ivan Novak CZE IX Club
67 Dana Nováková CZE XX 15m
68 Tobias Pachowsky DEU O2 15m
69 Konrad Partyka POL BZ Club
70 Jan Pavlík CZE JW 15m
71 Juliusz Pieniazek POL 11 Club
72 Samuel Posluch SVK SI 15m
73 Miha Premrl SVN P7 Club
74 Carsten Rasmussen DNK D Open
75 István Réti HUN IR Open
76 Schlesinger Rudi AUT FCL Open
77 Gvidas Sabeckis LTU M7 15m
78 Nik Salej SVN XD Open
79 Andreas Sandhöfner AUT AY Open
80 Patrick Schkrock DEU YC Club
81 Eric Schneider DEU OLC 15m
82 René Schönmann CHE LI Open
83 Alexander Schuetz DEU AI Open
84 Martin Schwab AUT FUN 15m
85 Miguel Schwan AUT MM 20m Multi-Seat
86 Steffen Schwarzer DEU L7 15m
87 Anton Sibanc SVN ET 20m Multi-Seat
88 Juraj Sidor SVK NM Club
89 Robin Sittmann DEU MA Open
90 Jedrzej Sklodowski POL VVI 15m
91 Matthias Sturm DEU WA 20m Multi-Seat
92 Milan Surovčík Jr SVK EL Club
93 Botond Szabadfi HUN AB 20m Multi-Seat
94 Lilla Szamosujvári HUN JI Club
95 Tapio Tourula FIN NIT 20m Multi-Seat
96 Mark Travner SVN CE Club
97 Jana Trešlová CZE VT 15m
98 Hana Trešlová CZE TBA 15m
99 Markus Uhlig DEU M4 Club
100 Richárd Vajda HUN BAS Club
101 Ambrus Vancso HUN RB 15m
102 Uwe Wahlig DEU SN Club
103 Maciej Walasek POL KK 15m
104 Julia Wanninger DEU HAB Open
105 Thomas Wettemann DEU EA Open
106 Tom Wetzel DEU M1 15m
107 Maximilian Wiessner DEU II Club
108 Paul Wissmann DEU BW3 15m
109 Dani Zaninovic HRV HR9 Club
110 Wolfgang Zimmermann AUT WZ Open
111 Luka Žnidaršič SVN LZ Open