PRIBINA CUP 2019 WINNERS

20M
2SEAT
photo Simon Briel & Enrique Levin
Germany
Duo Discus
2977 pts.
CLUB photo Mark Travner
Slovenia
DG 300
3322 pts.
15M photo Tomasz Hornik
Poland
Discus 2a
3272 pts.
OPEN photo Sebastian Kawa
Poland
Diana 3 FES
3406 pts.

FAI International Pilots Rankings

FAI

PARTNERS & SPONSORS

SHMU

DG Flugzeugbau

Aeropro

navITer

Penzion u krba

Aeroslovakia

PILOT STATUS LIST

 

In the table below you can watch competitors' flying statuses as well as statuses of their IGC files. All in real-time.

DATE

Select date:

TABLE FILTER

Select pilots by class (ordered by name): CLUB 15M 20M Multi-Seat OPEN ALL

Select pilots by task status (ordered by name): DNS FLYING HOME OUTLANDED ALL

PILOT LIST

club - ALL Classes - ALL Task statuses
No. Name Surname Country Contest No. Class Task Status IGC Status
1 Svend Andersen DNK CT Open
2 David Bauder DEU DS 15m
3 Zdzislaw Bednarczuk POL JS3 Open
4 Lukas Benedikt SVK LB Open
5 Miha Berginc SVN BER Open
6 Marcin Bernaszuk POL DW Club
7 Till Berthold DEU BW4 20m Multi-Seat
8 Wolli Beyer DEU 5B 15m
9 Marek Bialy POL W Open
10 Lukas Blattmann DEU IYB Open
11 Rudolf Boštjan SVN P9 Club
12 Simon Briel DEU H1 20m Multi-Seat
13 Pascal Brunner CHE ST 15m
14 Hans Buhlmann DEU XL Open
15 Wiktor Czubski POL JB Club
16 Werner Danz CHE BT Open
17 Heimo Demmerer AUT OD Open
18 Johannes Dibbern DEU 20 20m Multi-Seat
19 Wojciech Domanski POL WW Club
20 Juraj Dudas SVK TBD Club
21 Ondrej Dupal CZE GO Open
22 Maximilian Ebert DEU CZ Club
23 Balázs Endrődi HUN FH Club
24 Nils Fecker DEU VV 15m
25 Aleš Fink SVN KO Club
26 Robin Foerster DEU RF Club
27 Frane Franic HRV HR3 Club
28 Johan Frey DNK NG Club
29 Franco Fritzsch DEU H5 Open
30 Alexander Fust DEU WJ Open
31 Jan Gevad DNK MF 20m Multi-Seat
32 Pawel Glowacki POL J7 Club
33 Philip Goralski DEU MD Open
34 Martin Grošelj SVN M9 Club
35 Moritz Habschied DEU MO 15m
36 Zoltan Hamar HUN HUX 20m Multi-Seat
37 Florian Heilmann DEU BF Open
38 Bruno Herencic HRV BH 15m
39 Jan Hertrich DEU EO Open
40 Tomasz Hornik POL PL Open
41 Petr Hotový CZE IGC Open
42 Robert Hriberšek SVN TR Club
43 Wolfgang Janowitsch AUT WO Open
44 Piotr Jaszczuk POL JAY Club
45 Martin Jurovic SVK 2X 20m Multi-Seat
46 Horst Kammerer DEU WD 20m Multi-Seat
47 Nuutti Kankare FIN KX 15m
48 Mark Käppeli CHE 1 20m Multi-Seat
49 Laszlo Kapuy HUN GE 15m
50 Sandi Kavalic SVN SM Club
51 Sergey Klyuev MDA SK 20m Multi-Seat
52 Sven Kolb AUT ZE Open
53 Maciej Kowalski POL SO Club
54 Anton Krajnc SVN MC Club
55 Uroš Krašovic SVN EM Open
56 Petr Krejčiřík CZE QZ Open
57 Radek Krejcirik CZE ZF Open
58 Jan Kretzschmar DEU JK 15m
59 Karel Krobath AUT Q Open
60 wojciech Kubiak POL W07 Club
61 Viliam Kubovčík SVK W1 Open
62 Tomas Kuzmickas LTU GP 15m
63 Stefan Langer DEU 000 Club
64 Philipp Lauer DEU CP 15m
65 Michal Lešinger CZE LL Club
66 Enrique Levin DEU FL 15m
67 Sorin Lingureanu ROU ZR Open
68 Jernej Lokovšek SVN NL Open
69 Natalie Luebben DEU 31 Open
70 Ulrich Luta DEU ZU Club
71 Andreas Lutz AUT A Open
72 Artur Łończuk POL KM Club
73 Wójcik Łukasz POL P Open
74 David Mach CZE 0 15m
75 Istvan Magyar HUN PB Open
76 Ivan Novak CZE IX Club
77 Karel Novák CZE 00 15m
78 Dana Nováková CZE XX 15m
79 Tobias Pachowsky DEU O2 15m
80 Konrad Partyka POL BZ Club
81 Jan Pavlík CZE JW 15m
82 Juliusz Pieniazek POL 11 Club
83 Samuel Posluch SVK SI 15m
84 Miha Premrl SVN P7 Club
85 Carsten Rasmussen DNK D Open
86 Schlesinger Rudi AUT FCL Open
87 Gvidas Sabeckis LTU M7 15m
88 Nik Salej SVN XD Open
89 Andreas Sandhöfner AUT AY Open
90 Patrick Schkrock DEU YC Club
91 Eric Schneider DEU OLC 15m
92 René Schönmann CHE LI Open
93 Alexander Schuetz DEU AI Open
94 Edmund Schuller SVK ZS Club
95 Martin Schwab AUT FUN 15m
96 Miguel Schwan AUT MM 20m Multi-Seat
97 Steffen Schwarzer DEU L7 15m
98 Anton Sibanc SVN ET 20m Multi-Seat
99 Juraj Sidor SVK NM Club
100 Robin Sittmann DEU MA Open
101 Jedrzej Sklodowski POL VVI 15m
102 Leszek Staryszak POL BG Open
103 Matthias Sturm DEU WA 20m Multi-Seat
104 Milan Surovčík Jr SVK EL Club
105 Botond Szabadfi HUN AB 20m Multi-Seat
106 Lilla Szamosujvári HUN JI Club
107 Tapio Tourula FIN NIT 20m Multi-Seat
108 Mark Travner SVN CE Club
109 Jana Trešlová CZE VT 15m
110 Hana Trešlová CZE TBA 15m
111 Markus Uhlig DEU M4 Club
112 Richárd Vajda HUN BAS Club
113 Ambrus Vancso HUN RB 15m
114 Jože Verdev SVN DZ Open
115 Uwe Wahlig DEU SN Club
116 Maciej Walasek POL KK 15m
117 Julia Wanninger DEU HAB Open
118 Thomas Wettemann DEU EA Open
119 Tom Wetzel DEU M1 15m
120 Maximilian Wiessner DEU II Club
121 Paul Wissmann DEU BW3 15m
122 Dani Zaninovic HRV HR9 Club
123 Wolfgang Zimmermann AUT WZ Open
124 Luka Žnidaršič SVN LZ Open
125 Boris Žorž SVN IPF Club